Вторник, 28 декабря 2021 09:27

Хороша новина для працевлаштування в Чехії Українців

Written by
Rate this item
(0 votes)

Чеська Республіка активно залучає на роботу кваліфікованих іноземних працівників, оскільки зазнає нестачі своїх фахівців. Це прекрасна можливіть для працевлаштування в Чехії для українських кваліфікованих кадрів. Чим зумовлено виникнення дефіциту кваліфікованої робочої сили в Чехії?

  • По-перше, демографічна криза - у Чеській Республіці дуже низька народжуваність, яка становить 1,17% на одну жінку. Це - дуже низька цифра.
  • По-друге, на чеському ринку праці вже зараз існує брак фахівців в галузі технічних професій.
  • По-третє, після розширення Європейського Союзу чехам стало простіше влаштуватися на роботу в країнах Західної Європи.

Фахівці підрахували, що в 2030 році на ринку праці Чехії не вистачатиме більше 420 000 (!) осіб.

Чехія залучає на працевлаштування всіх іноземних випускників чеських вузів, які успішно завершили своє навчання мінімально зі ступенем бакалавра. Це, однак, не поширюється на тих студентів, які навчаються в рамках міжнародного обміну.

Єдина вигода, яка надається успішним кандидатам при працевлаштуванні в Чехії, це - отримання ПМЖ в Чехії на пільгових умовах, тобто, після 2,5 років проживання на території республіки замість обов'язкових для інших іноземців 10 років. Наступною перевагою є надання 30 днів на пошук працевлаштування в Чехії у разі, якщо попереднє було втрачено не з вини іноземця. Але, потрібно взяти до уваги, що Чеська держава не бере на себе ні витрати на квитки, ані клопоти, пов'язані з пошуком працевлаштування, чи то з проживанням.

Певні складнощі існують і для роботодавців, яким доводиться зтикатися з низкою складних адміністративних процедур. Адже для того, щоб надати іноземцю працевлаштування в Чехії, необхідно отримати дозвіл від бюро з працевлаштування, і необхідно довести, що дану вакансію не може обійняти громадянин Чехії чи Європейського Союзу. Це - перша перешкода. Потім, працівник повинен отримати дозвіл на працевлаштування в Чехії і візу на  понад 90 днів з метою працевлаштування в Чехії.

Метою такої політики є працевлаштування в Чехії близько 3000 кваліфікованих іноземців в рік.

З іншого боку, не зважаючи на дефіцит фахівців в Чехії, за даними Міжнародної організації праці (МОП), рівень безробіття буде падати практично у всіх країнах Східної Європи, що входять до Європейського союзу, і особливо в Чехії, Польщі та Словаччині.

Статистичне управління Чеської Республіки опубліковало дані щодо зайнятості. Рівень зайнятості протягом січня 2016 року досяг рекордної позначки в 71%, це найкращий результат з 1993 року.

Hays Global Skills Index 2016 показує, що навіть тривале безробіття в Чехії знизилося. В регіоні Центральної і Східної Європи, країна має кращі економічні результати, і тому є найбільш привабливим місцем для потенційних інвесторів. Тому працевлаштування в Чехії для вітчизняних працівників дає перспективи і впевненість у майбутньому.

Однак цей же індекс показує, що система освіти Чехії не створює робочу силу, якою можна б було заповнити вакантні робочі місця / позиції, які в даний час затребувані в Чехії. Існує брак фахівців, тому роботодавці вимушені мотивувати їх більш високою зарплатнею. Заробітна плата буде зростати в довгостроковій перспективі. А це, з точки зору працевлаштування в Чехії, для наших фахівців є незаперечною перевагою.

Є такі данні, що близько 65% дітей, що зараз відвідують початкові школи в Чехії, швидше за все, будуть працювати на посадах, які не існують на даний час. У наші дні чеським компаніям важче знайти співробітників, ніж за часів фінансової кризи. Зазвичай, роботодавець не бажає запропонувати робітникам неповний робочий день. Але відбувається  зростання кількості вакансій з частковою зайнятістю. У 2014 році, часткова зайнятість склала 6,4% від загальної чисельності зайнятих, в порівнянні з 5,9% в 2010 р. Аналогічна тенденція спостерігається і в сусідніх країнах.

Read 94 times Last modified on Вторник, 28 декабря 2021 09:29

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.