Вторник, 28 декабря 2021 09:22

Побільшало вакантних робочих місць в Чехії для Українців через брак персоналу

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Чеські фірми стикаються з нестачею вакантних робочих місць - бракує персоналу. Кількість вакантних робочих місць в Чехії злетіла вище 100 000 в серпні вперше з 2008 року, оскільки багато компаній намагаються знайти достатню кількість кваліфікованого персоналу в економіці країни з одним з найнижчих рівнів безробіття в Європі.

Експорт важкої промисловості виріс на 4,4% в річному обчисленні в другому кварталі - це найвищі темпи в Європейському Союзі, завдяки зростанню замовлень і великому попиту населення, поряд з припливом субсидій розвитку ЄС.

Стрибок зростання економіки однієї з найбільш промислово розвинених держав ЄС заставляє більше людей виїжджати на роботу до Чехії, але і змушує компанії шукати вздовж і вширш, щоб заповнити вакантні робочі місця в Чехії. Заповнити вакасії пропонують українцям.

"Ми зростаємо, як божевільні, але ми могли б вирости ще більше, якби у нас не було 100 000 вільних робочих місць в Чехії, які роботодавці не в змозі заповнити потрібними людьми," - говорить Радек Шпікар, віце-президент Конфедерації промисловості, найбільшої асоціації роботодавців Чехії.

Рівень безробіття в країні, що складав 10,5 млн, впав у серпні до 6,2%. У минулому році він впав до 7,4%, в той час як кількість вакансій в Чехії збільшилась майже в два рази - до 103 768.

Дані свідчать, що Чеська Республіка змогла оговтатись від рецесії, що відбулась після фінансової кризи 2008 року. Чехія знаходиться в різкому контрасті зі складною ситуацією в більшості країн ЄС, країна намагається стимулювати інвестиції і створювати нові робочі місця.

У південних країнах-членах ЄС рівень безробіття часто характеризується двозначними цифрами. У липні загальний рівень безробіття в ЄС складав 9,5%.

На вакансії в Чехію потрібно більше робочих

Одна з чеських фірм, яка займається модернізацією залізничних вагонів, повідомила, що для них було великою проблемою заповнити 70 робочих місць, в тому числі зварників, електриків і техніків, щоб йти в ногу з обсягом замовлень, який виріс на 25% у другому кварталі.

Директор по персоналу цієї фірми повідомила, що ринок праці нагадує роки буму до 2008 року, коли нестача кваліфікованої робочої сили створює головний біль.

"Це було дуже проблематично покрити виробничі замовлення в ті роки," сказала вона. "Якщо ми не в змозі виконати замовлення клієнта, це може мати вплив у майбутньому».

Багато інших компаній також борються з ростом вакансій в Чехії. Окрім того, що роботодавці пропонують кращі умови, деякі з них починають шукати робочу силу за кордоном.

Конфедерація промисловості підштовхнула уряд зробити процес набору персоналу простіше і швидше, щоб компанії могли набирати співробітників поза межами ЄС, наприклад, з України.

Аналітики очікують, що число безробітних продовжить падати. Це є доброю ознакою для майбутнього зростання заробітної плати на чеському ринку праці.

Інфляція в Чехії склала 0,5% в липні, що значно нижче мети 2%.

Чеське економічне зростання дає чіткий сигнал: число людей, які не мають роботи, повинно продовжувати падати, оскільки фірми мають необхідність брати на до себе на роботу в Чехію більше робочих.

Read 96 times Last modified on Вторник, 28 декабря 2021 09:24

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.