зображення

Робота в Німеччині по польській візі [чи картою побиту]

Незважаючи на Шенгенську зону, будь-яка національна віза дає прямий дозвіл на працевлаштування тільки в країні, яка її видала. Робота в Німеччині по польській візі можлива лише, при певних умовах. Про них ми і поговоримо в цій статті.

Зміст:

 • Що таке віза Ван Дер Ельст?
 • Що буде якщо працювати в Німеччині від польської фірми без візи?
 • Як отримати візу Ван Дер Ельст?
 • Процедура працевлаштування в польській фірмі для роботи в Німеччині
 • Перелік документів для отримання візи Van der Elst для роботи в Німеччині
 • Довідка А1 для роботи в Європі з польською візою

Незважаючи на Шенгенську зону, будь-яка національна віза дає прямий дозвіл на працевлаштування тільки в країні, яка її видала. Але комерційні компанії давно вийшли за межі національних держав і в міжнародних компаніях, що мають філії в Польщі та Німеччині або пов’язаних один з одним відповідними договорами і можливо офіційне працевлаштування.

В цілому процес працевлаштування для іноземців в таку компанію для роботи в Німеччині (або іншій країні ЄС) виглядає наступним чином:

 • Працевлаштування в польську компанію, що має філію в Німеччині або договір з німецькою фірмою про надання послуг (або, як варіант, реєстрація своєї компанії і укладення договору з німцями).
 • Отримання робочої / воєводської візи або карти побиту в Польщі.
 • Оформлення роботодавцем відрядження до Німеччини. Реєстрація працівника в німецькому посольстві – отримання візи Van der Elst.

Van der Elst Visa – документ, необхідний для роботи в одній з країн ЄС за робочою візою іншої країни ЄС, виданої не громадянину будь-якої держави ЄС.

При цьому терміни такої роботи обмежені! Перевищення допустимих термінів є грубим порушенням закону і може привести до депортації і довготривалої заборони на в’їзд в Шенгенську зону.

Що таке віза Ван Дер Ельст?

Цей вид візи був введений рішенням Європейського суду і названий був на честь бельгійського підприємця Ван Дер Елста, який ініціював цей судовий процес. Бізнесмен хотів отримати дозвіл для відряджання на роботу до Франції зареєстрованих в Бельгії марокканських робітників, але рішення отримало статус нормативного акту для всіх іноземців.

До відома, не всі країни ЄС погодилися з рішенням Європейського суду у справі ван дер Ельст (sprawa C-43/93, Raymond Vander Elst przeciwko Office des migrations internationales, wyrok z dnia 9 sierpnia 1994 r.), Відповідно, не всі країни видають такі візи. Наприклад, Німеччина, Австрія, Франція, Бельгія і Нідерланди з рішенням погодилися і візи видають, Італія – ні.

У міжнародних компаніях, що мають філії в Польщі та Німеччині або пов’язаних один з одним відповідними договорами можливо отримати договір про працевлаштування в Польщі, і виконувати роботу в Німеччині. Але терміни такої роботи обмежені.

Що буде якщо працювати в Німеччині від польської фірми без візи?

Перевищення допустимих термінів (3 місяці) роботи в Німеччині по візі Ван Дер Ельст є грубим порушенням закону і може призвести до депортації і довготривалої заборони на в’їзд в Шенгенську зону з будь-якими цілями.

Робота в Німеччині без даної візи карається штрафом (і працівник, і роботодавець), а також депортація, закриття фірми, заборона на в’їзд до 5 років в країни Шенгену.

Якщо у вас є польська робоча віза, або навіть вид на проживання, і компанія-наймач знаходиться в Польщі, Ви можете бути відправлені у відрядження до Німеччини, або іншу країну ЄС, але, УВАГА, Вам потрібно попередньо отримати спеціальну візу, візу ван дер Ельст (van der Elst visa) в консульстві країни, в яку Ви прямуєте працювати. Ця вимога стосується ВСІХ іноземців в ЄС!

Як отримати візу Ван Дер Ельст?

Отримання візи ван дер Ельст займає два-три тижні, процедура проходить зазвичай без особливих проблем. Видачею Van der Elst Visa займається консульський відділ Посольства Німеччини у Варшаві. Інші консульства Німеччини в РП ці візи не видають і консультування з подібних питань не проводять!

Крім того, Ви повинні знати, що за німецькими законами Вас можуть відправити у відрядження по візі ван дер Ельст максимум на 3 місяці протягом півроку. Для работи на термін понад 3 місяців, Ви повинні будете продовжити візу ван дер Ельст, але можливість це зробити мають дуже мало підприємств.

Таким чином, працювати в Німеччині легально, маючи піврічну польську робочу візу Ви можете не більше 3-х місяців на рік, і виключно за наявності візи ван дер Ельст. Також слід пам’ятати, що 6-ти місячна польська робоча віза видається тільки раз на рік, таким чином на роботу в Німеччину Ви по ній потрапите тільки раз на рік на три місяці!. І то за умови дотримання багатьох формальностей.

Виїжджаючи на роботу в Німеччину по польській візі, з польським трудовим контрактом без візи ван дер Ельст, Ви порушуєте законодавство Німеччини, і як наслідок Ви ризикуєте отримати, зокрема: значний штраф і депортація (пляма на довгі роки, закриває Вам двері до всієї Європи!).

Чи варто на довгі роки позбавляти себе перспектив роботи в Європі, скориставшись послугами недобросовісних посередників з працевлаштування, які відправлять Вас на роботу в Німеччину по польській візі, для яких важлива тільки прибуток, а не ваша доля?

Якби все було так просто, жоден працівник з України не працював би в Польщі за 2,5 € в годину! Маючи польську візу, всі б дружно кинулися до Німеччини на роботу за 8,5 € в годину (згідно з новим німецьким законом про MiLoG мінімальна зарплата на території Німеччини не може бути нижче близько 8,5 € в годину, в залежності від регіонів, ця цифра трохи відрізняється).

Процедура працевлаштування в польській фірмі для роботи в Німеччині

Загалом, процедура працевлаштування в польській фірмі для роботи в Німеччині виглядає так:

 1. Працевлаштування в польську компанію, що має філію в Німеччині або договір з німецькою фірмою про надання послуг (або, як варіант, реєстрація своєї компанії і укладення договору з німецькою компанією).
 2. Отримання робочої / воєводської візи або карти побиту в РП.
 3. Оформлення роботодавцем відрядження до Німеччини.
 4. Реєстрація працівника в німецькому посольстві – отримання Van der Elst Visa.
 5. Робота в Німеччині

Перелік документів для отримання візи Van der Elst для роботи в Німеччині

Звернення в консульство працівник має подати особисто.

Щоб претендувати на отримання даної візи для роботи в Німеччині працівник повинен надати до німецького консульства в Польщі такі документи:

 • Заповнену анкету (в двох примірниках з підписами працівника) із зазначенням особистих даних, цілей поїздки та іншої інформації. Бланк можна взяти в консульстві у Варшаві або завантажити з офіційного сайту і роздрукувати анкету. Заповнюється німецькою мовою.
 • Закордонний паспорт працівника, дійсний не менше 6 місяців.
 • Документи, які дозволяють перебування і трудову діяльність в Польщі. Термін дії документів не може бути менше планованого терміну перебування за візою Ван Дер Ельст.
 • Фото.
 • Трудовий договір з роботодавцем.
 • Договір між польським роботодавцем і німецькою компанією.
 • Заява від роботодавця, що він відправляє працівника у відрядження, із зазначенням фірми, місця, строків і короткого опису послуг, які надаватиме працівник в Німеччині.
 • Документи зі страхування працівника (A1 + карта EKUZ). Детальніше нижче.

У деяких випадках можуть запросити і інші документи.

Вартість оформлення візи – 75 євро (консульський збір). Гроші не повертаються, незалежно від рішення по візі.

Термін оформлення візи в середньому становить 2-3 тижні. У разі великої кількості заявок термін може бути продовжено. Віза проставляється в закордонний паспорт, який і виходить працівником в консульському відділі.

При підготовці статті були використані матеріали з сайтів – http://pl-ua.info і http://poland-consult.com

Довідка А1 для роботи в Європі з польською візою

Довідка “А1” – це документ, який видається на працівника, якого польська фірма відправляє у відрядження за кордон. Довідка підтверджує, що такий працівник підлягає соціальному страхуванню на території Польщі і свідчить про те, що в Польщі сплачуються внески на його соціальне страхування. Оформляє дану довідку ZUS за місцем реєстрації фірми, в якій працює іноземець з-за меж ЄС.

Починаючи з 6-го березня 2019 року, власникам Карт поляка, які не є громадянами країн Євросоюзу, для отримання довідки “А1” досить буде надати три документи.

Зокрема, до заповненого формуляра US-54 (інформація про легальність перебування в Польщі) треба буде додати копію візи D18, виданої на підставі Карти поляка, копію самої Карти поляка і сертифікат податкового резидента Польщі (CFR-1). Ніяких інших документів, що підтверджують легальність перебування і виконання роботи в Польщі, на відміну від інших іноземців, власникам Карт поляка більше надавати не потрібно.

Джерело: www.rupoland.com/documents/visa/129-rabota-v-germanii

Коментарі закриті