Вторник, 28 декабря 2021 09:32

Чи є робота для студентів в Чехії?

Автор
Оцените материал
(2 голосов)

Безліч студентів в Чехії працює і навчається одночасно. Робота на умовах часткової зайнятості або сезонна робота для студентів в Чехії дуже поширена. В Чехії є вакантні робочі місця також для іноземних (в тому числі українських) студентів, тільки будьте готові до того, що вам важко буде знайти підходяще робоче місце, тому що необхідною умовою роботи для студентів в Чехії є знання чеської мови, бодай на розмовному рівні.

Але все ж таки в чеських великих містах працює безліч міжнародних компаній, тому здатність володіння різними мовами, як письмово, так і усно, буде для українського студента великим плюсом.

Які зарплати можуть отримувати українські студенти в Чехії

  • Мінімальна зарплата в Чехії, що стосується вакансій на повний робочий день (40 годин на тиждень): 9 900 CZK на місяць або 58,70 CZK на годину.
  • Середня зарплата в Чехії, що стосується вакансій на повний робочий день (40 годин на тиждень): 27 200 CZK на місяць.
  • Мінімальна зарплата Чехії, що стосується вакансій на повний робочий день (40 годин на тиждень): 9 900 CZK на місяць або 58,70 CZK на годину.
  • Зазвичай ставка при роботі студентів в Чехії, коли мова йдеться про часткову зайнятість: близько 100 CZK для адміністративних позиць.

Чи можуть студенти мати роботу в Чехії під час або тільки після навчання?

Для того, щоб отримати роботу на території Чеської Республіки громадянам ЄС і Швейцарії або членам їхніх сімей не потрібен дозвіл на роботу в Чехії, робоча картка або блакитна картка. Такі працівники мають однаковий правовий статус з громадянами Чехії, так як їх країни - члени ЄС.

Як щодо студентів з інших країн?

Студенти, які приїхали з країн, що не входять до складу ЄС або не з Швейцарії, можуть претендувати на роботу в Чехії, якщо вони отримають дозвіл на роботу або дозвіл на перебування, або ж робочу картку або блакитну картку. Ви повинні мати на увазі, що в Чехії зі студентською візою, оплачувана робота не може бути вашим основним заняттям під час вашого перебування. Дозвіл на роботу буде видано тільки в разі, якщо це не вплине на ваше навчання.

Дозвіл на роботу видає місцевий центр зайнятості. Процедура подачі заяви на отримання дозволу на роботу в Чехії описана тут. Дозвіл на роботу видається на певний період часу, максимально два роки, але іноземець може подавати заяву на дозвіл на роботу неодноразово. Візьміть до уваги, що дозвіл на роботу дійсний тільки у одного роботодавця, це також стосується типу та місця роботи.

Але існує виняток для часткової зайнятості. Дозвіл на роботу в Чехії не потрібен для студентів, які не досягли 26 років, чия зайнятість не перевищує 7 послідовних календарних днів або в сумі 30 днів в календарному році.

Якщо Ви вже завершили ваше навчання, і хочете залишитися в Чехії для того, щоб знайти роботу, вам необхідно подати заяву на отримання робочої картки, яка є новим видом дозволу для тривалого перебування; метою перебування іноземця (більш ніж 3 місяці) буде вказано працевлаштування в Чехії.

Як знайти роботу в Чехії студенту?

Коли Ви шукаєте роботу в Чехії, спробуйте її спершу знайти за допомогою кар'єрних центрів та інформаційних стендів в університетах, так як факультети повинні мати контакти з підприємствами ряду галузей. Розпитайте своїх друзів, однокурсників, місцевих студентів або викладачів. Або ж почніть пошук роботи в Чехії на порталах про роботу або спробуйте прямий контакт з ким-небудь з обраної компанії.

Найбільш популярні портали про роботу в Чехії:

  • Jobs
  • Expats
  • База даних Міністерства праці
  • EURES - портал гнучкою робочої сили

Якщо вас цікавит робота для студентів в Чехії, то візьміть до уваги, що зазвичай потенційному роботодавцю відправляється e-mail, телефонні дзвінки не в пріоритеті. Необхідно відправити резюме разом з супровідним листом. Будьте готові до інтерв'ю.

Блакитна картка

Блакитна картка - це дозвіл на роботу, який видається висококваліфікованим громадянам 25 з 28 держав-членів та державам, що не є членами ЄС. Його мета полягає в тому, щоб стимулювати економічний розвиток, зробивши Європу бажаним місцем роботи для кваліфікованих працівників з метою застосування на практиці їх професійних знань і навичок, а також дозволяє вільно пересуватися в межах Європейського Союзу для громадян, які не входять до ЄС.

Прочитано 115 раз Последнее изменение Вторник, 28 декабря 2021 09:34

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.