зображення

Як працювати за біометричним паспортом в Польщі?

Як працювати з біометричного паспорту в Польщі? – саме таким питанням задаються ті, хто хоч щось чув про роботу в Польщі і хоче туди поїхати попрацювати.

У цій статті ми відповімо на найчастіші запитання, які ми чуємо під час звернень до нас

Питання №1. Якщо я виїхав на роботу в Польщу за біометричним паспортом, наприклад, в січні. Пропрацював я до кінця терміну, тобто 90 днів, і виїхав. Через скільки днів я зможу заїхати знову по біометричного паспорту?

Відповідь. Згідно з Угодою про “безвізовий режим” громадяни України можуть перебувати на території Європейського Союзу 90 днів протягом 180 днів.

В даному випадку повторно приїхати в ЄС, і зокрема в Польщу, можна буде через 90 днів.

Питання №2. Яким чином, я можу продовжити працювати у роботодавця, якщо закінчився мій термін перебування (90 днів) згідно біометричного паспорта?

Відповідь. Продовжити роботу в Польщі можна тільки за умови, що до закінчення 90-та днів вже буде готовий zezwolenie (дозвіл) від воєводи або oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi (заява про доручення виконання роботи іноземцю). Додатково подача документів на карту побиту. В іншому випадку потрібно буде або чекати, або виїжджати і відкривати візу.

Однак ці умова виконати важко, з огляду на терміни в ужендах. Можна зробити oświadczenie на 90 днів, податися на карту, і тоді за 4-5 місяців (якщо заздалегідь замовити воєводський дозвіл) можна встигнути. Але це за умови, що ви, як працівник дуже цінний для роботодавця.

У будь-якому випадку, ви повинні про все говорити заздалегідь роботодавцю.

Також можна подавати документи навіть якщо людина ще не працював у фірмі. Єдиний нюанс в тому, що потрібно знайти такого роботодавця. Багато роботодавців не охотно цим займаються, оскільки знають, що більшість українців можуть спокійно, перейти на іншу роботу за вищу ставку. І тоді гроші і сили на вирішення такого питання для роботодавця були витрачені даремно.

Питання №3. Чи можна поїхати в Польщу вчиться за біометричним паспортом?

Відповідь. При вступі до вищого навчального закладу – видають документ на основі яких необхідно відкрити студентську візу.

Питання №4. Згідно з Угодою про “безвізовий режим” громадяни України за біометричним паспортом можуть знаходитися в Польщі протягом 90 днів впродовж 180 днів. Як дізнатися, коли починається відлік цих 180 днів?

Відповідь. Відлік 180 днів починається з дня, коли ви заїхали в Польщу по біометричного паспорту.

Питання №5. Після закінчення візи, чи можу я перебувати ще 90 днів в Польщі на підставі біометричного паспорта?

Відповідь. Так. Після закінчення терміну візи, біометричний паспорт на 90 днів автоматично є вашою підставою на легального перебування. Але тільки в тому разі, якщо віза, яка закінчилася, була від 91 днів і більше.

Але пам’ятайте, що віза повинна стоять у вашому біометричному паспорті. Передаємо привіт, власникам двох і більше паспортів. Якщо у вас віза в одному закордонному паспорті, а біометричний паспорт окремо, в такому випадку доведеться покинути територію Євросоюзу і заїхати повторно.

Питання №6. На додаток до минулого питання. Якщо я працював за візою, яка у мене закінчилася. І в мене є бажання продовжити працювати за біометричним паспортом. Як правильно вчинити в даному випадку?

Відповіді. Найголовніше – попередити роботодавця, що ви хочете залишатися. І сказати, що у вас є біометричний паспорт.

“Для чого? Я ж можу сказати в останній день або за тиждень ».

Для того, щоб він або замовив вам дозвіл на роботу, або звільнив. Так як у нас були ситуації, коли працівники забули попередити роботодавця. Працівник вирішив працювати далі на біометричний паспорт і сказати про це роботодавцю за два тижні. Роботодавець не знав, що у працівника був ще біометричний паспорт і те, що він може ще додатково перебувати 90 днів в Польщі. Через це людині довелося шукати нове місце роботи, так як роботодавець все запланував і знайшов на місце людини іншого працівника.

Поради наостанок щодо роботи по біометричного паспорту в Польщі.

1. Визначте на який термін ви хочете поїхати в Польщу працювати по біометричного паспорту або по візі. Якщо їдете по візі і ви маєте біометричний паспорт, обов’язково на початку, скажіть роботодавцю, що після закінчення візи, можете працювати по біометричного паспорту.

2. Пам’ятайте, що працювати по біометричного паспорту можна, але пам’ятайте, чим менше днів у вас є для легальної роботи по біометричного паспорту, тим менше для вас доступних вакансій на роботу в Польщі. Рекрутери називають це «золотим правилом роботи по біометричного паспорту».

Коментарі закриті