зображення

Як отримати литовське громадянство українцеві в 2021 році

Як отримати литовське громадянство українцеві в 2021 році? – саме таким питанням ставлять ті, хто вже тривалий час працює в Литві.

Багато українців в Литві, які вже знайшли собі стабільну роботу, вже встигли перевезти сім’ї і в майбутньому планують жити в цій країні на постійній основі. З різних причин багато з них хочуть також змінити своє громадянство на литовське. Адже це значно спрощує бюрократичні моменти в країні, а статус громадянина країни ЄС дає багато переваг.

Литовське громадянство іноземець може отримати різними шляхами: через натуралізацію, надання громадянства президентів Литви або у винятковому порядку.

Про литовське громадянство

Литовське громадянство – постійна юридичний зв’язок людини з Литвою, обґрунтований взаємними правами і обов’язками.

Громадянами Литви є:

1. особи, які є громадянами Литви;

2. особи, що відновили литовське громадянство;

3. особи, які отримали литовське громадянство.

Відновлення литовського громадянства, відмовляючись від нинішнього громадянства

Людина, який мав литовське громадянство до 15 червня 1940, або батьки якого, бабуся (-і), дідусь (-і), прабабуся (-і), прадід (-і) мали литовське громадянство до 15 червня 1940, має право відновити литовське громадянство, якщо він не є громадянином іншої країни або відмовляється від поточного громадянства.

Відновлення литовського громадянства, не відмовляючись від чинного громадянства (Подвійне громадянство)

Вимога відмовитися від громадянства іншої країни не застосовується до людини, який по пунктах 2, 3, 4 статті 7 закону про Громадянство Литовської Республіки може бути одночасно і громадянином Литви та інших країн, т. Е .:

1. був репресований / висланий на спецпоселення з окупованої Литви до 11 березня 1990 року та отримав громадянство іншої країни;

2. покинув Литву до 11 березня 1990 року та отримав громадянство іншої країни;

3. є спадкоємцем вищевказаних осіб.

Громадянином Литви та інших країн (Подвійне громадянство) також може бути людина, яка:

 • Громадянство Литви та інших країн отримав на підставі народження і йому немає 21 року;
 • Укладаючи шлюб з громадянином іншої країни отримав громадянство іншої країни;
 • Є особою, якій немає 21 року, якщо воно було удочерити, усиновлено громадянами (-нином) Литви до того, як йому виповнилося 18 років, і який тому отримав громадянство Литви;
 • Є особою, якій немає 21 року, якщо його, громадянина Литви, до того, як йому виповнилося 18 років удочерили, усиновили громадяни (-анин) іншої країни, і тому він отримав громадянство іншої країни;
 • Литовське громадянство отримав в винятковому порядку;
 • Литовське громадянство отримав, маючи статус біженця в Литві.

Громадянство Литви може бути отримано: за народженням, шляхом натуралізації, у винятковому порядку, повернувши литовське громадянство.

Отримання громадянства Литви по народженню

Дитина, батьки якої або один з них є громадянином Литви, народившись отримує громадянство Литви, незалежно від того, він народився на території Литви або за межами країни.

Дитина, яку удочерили, усиновили громадяни (-нин) Литви, отримує громадянство Литви.

Дитина, яка є громадянином Литви, і якого удочерили, усиновили громадяни іншої країни, залишається громадянином Литви, незалежно від того, придбав він громадянство іншої країни.

Дитина осіб без громадянства, які постійно проживають в Литві на законній підставі, є громадянином Литви, незалежно від того, чи народилася вона на території Литви або іншої країни, якщо по народженню він не отримав громадянства іншої країни.

Дитина, яка знайдена або проживає на території Литви, і обоє з батьків якої невідомі, вважається народженим на території Литви і отримує громадянство Литви, якщо не встановлюється, що дитина отримала громадянство іншої країни або обставин, через які дитина повинна отримати громадянство іншої країни.

Натуралізація

Порядком натуралізації людина може отримати литовське громадянство, якщо він:

 1. Останні 10 років на правовій підставі постійно проживав в Литві;
 2. Має право постійно проживати в Литві;
 3. Склав іспит державної мови;
 4. Склав іспит Конституції Литовської Республіки;
 5. Має законні засоби проживання;
 6. Є обличчям без громадянства або письмово заявляє, що відмовляється від нинішнього громадянства;
 7. Відповідає іншим вимогам, передбаченим в законі про громадянство Литовської Республіки.

Надання громадянства Литви у винятковому порядку

Громадянство Литви надає президент Литви.

Повернення громадянства Литви

Особі, яка втратила громадянство Литви, громадянство Литви може бути повернуто на його прохання.

Прохання повернути громадянство Литви подається Президенту Литовської Республіки

Прохання повинно бути спеціальної форми і складено литовською мовою. До прохання додаються документи, які складені не литовською мовою, повинні бути переведені на литовську мову і завірені перекладачами. Копії документів, що додаються повинні бути завірені нотаріусом. Документи, видані закордонними інституціями, повинні бути легалізовані або засвідчені Apostille, якщо міжнародні договори Литовської Республіки або правові акти Європейського Союзу не передбачають інакше.

Відмова від литовського громадянства

Людина має право відмовитися від литовського громадянства. Це його право не може бути обмежене.

Прохання про відмову від литовського громадянства подається міністру внутрішніх справ Литви через компетентні інституції, передбаченими правовими актами.

Прохання відмовитися від литовського громадянства не може залишатися порожнім литовською мовою. Документи, що додаються, які складені не литовською мовою, повинні бути переведені на литовську мову. Копії документів завірені нотаріусом. Документи, видані закордонними інституціями, повинні бути легалізовані або засвідчені Apostille, якщо міжнародні договори Литовської Республіки або правові акти Європейського Союзу не передбачають інакше.

До прохання про відмову від громадянства Литви додаються такі документи:

 1. Документи, що підтверджують литовське громадянство;
 2. Документ особистості, виданий закордонної інституції (в тому випадку, якщо був виданий);
 3. Документ, виданий компетентною інституцією закордонної держави, який підтверджує, що людина є громадянином тієї держави або отримає громадянство тієї держави після того, коли позбудеться громадянства Литви.

Коментарі закриті