Вторник, 28 декабря 2021 09:36

Робота в Чехії: що являє собою робоча картка?

Автор
Оцените материал
(1 Голосовать)

Робоча картка, видана Чеською Республікою, є дозволом на довгострокове перебування з метою працевлаштування на території Чеської Республіки. Іноземний громадянин, який є власником робочої картки, має право:

 • перебувати на території Чеської Республіки і
 • працювати на вакансії, на яку була видана робоча картка, або ж за згодою Відділу з питань надання притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ змінити діяльність або працювати в іншому місці або в іншого роботодавця.

Працевлаштування в Чехії: для кого призначена робоча картка

Робоча картка призначена для громадян країн, що не входять в Європейський союз, до яких не можна застосувати ні одне з виключень, наведених у ст. 98 і 98 а) закону № 435/2004 Sb., «Про працевлаштування», або які зобов'язані отримати дозвіл на працевлаштування в Чехії відповідно до ст. 89 частини 2 пункту 4, а також до статей 95, 96 і 97 закону «Про працевлаштування».

Як отримати робочу картку

1. Знайдіть відповідне вакантне робоче місце в Чехії.

Робоча картка видається для працевлаштування в Чехії на конкретне вакантне робоче місце. Вакансії для видачі робочої картки - це робочі місця, на які не вдається прийняти кандидатів з ЧР або ЄС.

Центральний реєстр вакансій для видачі робочих карток

Вакансії в Чехії, призначені для кандидатів на отримання робочої картки, можна знайти в центральному реєстрі вакансій, відкритих для власників робочих карток, доступному в мережі Інтернет.

Тут також можна з'ясувати, чи може робоча картка бути видана для прийняття на робоче місце, про яке ви дізналися іншим шляхом.

Поряд з кожною вакансією можна знайти основну інформацію про неї. Тут також можна знайти форму заяви про видачу робочої картки.

2. Зв'яжіться з майбутнім роботодавцем.

До заяви про видачу робочої картки додається вже укладений трудовий договір. Зв'яжіться з роботодавцем в Чехії і домовтеся про умови укладення трудового договору.

Контактні дані роботодавця ви знайдете в описі вакансії. Структуроване резюме можна надіслати при відповіді на вакансію. Ви також можете скористатися іншими контактними даними, що знаходяться наприкінці вакансії.

3. Подайте заяву.

Заява про видачу робочої картки подається в представництво Чеської Республіки відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ № 429/2010 Sb., який визначає винятки з обов'язку іноземних громадян запитувати візу або дозвіл на перебування в представництві відповідно до місця їх проживання. Громадяни держав, перелічених в цьому наказі, можуть подати заяву про видачу робочої картки в будь-якому представництві ЧР.

Форму заяви про видачу робочої картки можна знайти в мережі Інтернет. Ви можете роздрукувати порожню форму і заповнити її від руки або заповнити прямо в Інтернеті, роздрукувати і принести в представництво або в офіс Відділу з питань надання притулку та міграційної політики МВС.

У заяві слід вказати номер вакансії і описати вакантне робоче місце, про заповнення якого з вами укладено трудовий договір. Номер вакансії слід з'ясувати в центральному реєстрі вакансій для видачі робочих карток, або у свого роботодавця в ЧР.

Ви також зобов'язані надати:

 • дійсний закордонний паспорт (термін дії закордонного паспорта повинен бути, як мінімум, на 90 днів довше передбачуваного терміну дії трудової карти)
 • 2 фотокартки, що відповідають вашому нинішньому зовнішньому вигляду
 • документи, що підтверджують кваліфікацію, необхідну для обраного робочого місця (документ про здобуту освіту) - в разі регульованих (регламентованих) професій потрібна нострифікація цього документа. В обґрунтованих випадках від іноземного громадянина можуть зажадати нострифікації документів і для нерегульованої професії. Слід надати оригінали або засвідчені копії, а також офіційно завірений переклад цих документів на чеську мову. Іноземні офіційні документи повинні пройти завірення вищого рівня (апостиль, суперлеґалізацію), якщо міжнародним договором не передбачено інше.
 • документ, підтверджуючий наявність житла протягом перебування на території ЧР
 • трудовий договір на виконання трудової діяльності або угода про трудову діяльність (або договір про майбутній договір, в якому сторони зобов'язуються після обумовленого терміну укласти трудовий договір або угоду про трудову діяльність, де буде міститися положення, що передбачає, що, незалежно від обсягу робіт щомісячний оклад, заробітна плата або винагорода іноземного громадянина не буде нижче базової мінімальної місячної заробітної плати, а кількість робочих годин на тиждень в рамках кожного базового трудового договору / угоди має становити не менше 15).
 • якщо мова йде про регульовану професії, необхідно надати документ про відповідність умовам здійснення такої діяльності

    У вас також можуть вимагати:

 • медичну довідку про те, що ви не страждаєте серйозним захворюванням
 • документ, аналогічний довідці про несудимість; якщо у вас не зажадають цього документа в представництві ЧР, то Міністерство внутрішніх справ має право вимагати надати цей документ після в'їзду на територію Чеської Республіки.

На сайті Міністерства внутрішніх справ ви знайдете докладний опис окремих питань, а також загальну інформацію щодо робочих карток.

Увага! Для здійснення лікарської практики на території ЧР лікарям, стоматологам і фармацевтам, які не отримали професійну кваліфікацію в іншій державі-члені ЄС, необхідно успішно здати апробаційні іспит. Така ж вимога висувається і для здійснення нелікарської медичної практики.

Більш детальну інформацію надасть роботодавець, або ж її можна знайти на веб-сайті Міністерства охорони здоров'я: www. mzcr.cz, розділ «Спеціаліст, Медпрацівник - Освіта і визнання кваліфікації».

За прийняття заяви в представництві слід заплатити збір у розмірі 1 000 CZK в грошовому еквіваленті в іноземній валюті.

Вашу заяву буде передано до Відділу з питань надання притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ, який розгляне його і прийме рішення про те, чи буде воно задоволене.

4. Приїхати в Чеську Республіку.

Як правило, протягом 2 місяців з дня подачі заяви представництво вас повідомить про те, чи було ваше заяву про надання робочої картки задоволено. Якщо так, то представництво видасть вам візу терміном понад 90 днів з метою отримання робочої картки, і ви зможете приїхати до Чеської Республіки.

Перед видачею візи вас попросять пред'явити документ про медичне страхування подорожуючих.

Що потрібно зробити протягом 3 робочих днів після в'їзду на територію Чеської Республіки:

 • З'явіться для зняття біометричних даних, а потім отримайте робочу картку в заздалегідь зазначеному офісі Відділу з питань надання притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ. За видачу робочої картки слід виплатити збір в розмірі 2 500 CZK.
 • Зареєструйтеся у відповідному регіональному відділенні поліції у справах іноземних громадян, у Відділі реєстрації на проживання (ОРА). При реєстрації на проживання пред'явіть документ, що підтверджує наявність житла (договір оренди, суборенди тощо). Якщо у вас його немає, ви зобов'язані додатково пред'явити його не пізніше 10 днів від дня вашого в'їзду в Чеську Республіку. Цей обов'язок ви можете виконати і в відділенні МВС.
 • Почати роботу в Чехії ви зможете тільки в тому випадку, якщо ви вже отримали робочу картку або якщо пред'явите підтвердження, видане МВС, про відповідність умовам видачі робочої картки.
 • Після отримання підтвердження про відповідність умовам видачі робочої картки негайно з'явіться до свого роботодавця.
Прочитано 123 раз Последнее изменение Вторник, 28 декабря 2021 09:38
Другие материалы в этой категории: « Чи є робота для студентів в Чехії?

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.